Kasmet netikėtai ateina žema, kuri mūsų kraštuose trunka iki keturių o kartais net ir penkių mėnesių. Tačiau rudens lietus ir pirmas sniegas primena ne tik apie dailias nuotraukas ar tai, kad artėja žiemos šventės, bet ir apie ir apledėjusius kelius ir padangų keitimo laiką. Lietuvoje vairuotojai privalo užauti savo mašinų ratams žiemos “avalynę” ne vėliau lapkričio 10 dienos.

Kuo skiriasi vasarinės ir žieminės padangos?

Vizualiai – žiemos padangų protektoriaus ornamento grioveliai gilesni, o jų skiriami blokai stambesni. Be to jame yra ir skersai išdėstyti bei zigzago formos grioveliai, bei specialių dyglių reikalingų geresniam automobilio sukibimui su slidžiu paviršiumi apledėjusiame ar apsnigusiame kelyje. Paprastai tariant – šių dyglių ir griovelių dėka žeminės padangos mažiau slysta jei kelyje yra ledo ir geriau važiuoja per sniegą. Todėl šios padangos atrodo stambesnės, didesnės nei vasarinės.

O iš esmės…

Žieminių padangų guma žymiai minkštesnė nei vasarinių. Tai suteikia jai papildomą elastingumą. Be to žiemines padangoms dažnai naudoja specialią akytą gumą – tai padidina kontakto sritį, kas ypač aktualų judant per ledą, kai smulkiausi nelygumai sukimba su beveik lygiu paviršiumi.

Ar galima naudoti žieminės padangas ištisus metus?

…Jei jau jos tokios nuostabios?

Deja, jos ne be reikalo vadinmos “žieminėmis” o ne “universaliomis”. Padangos visiems sezonams – būna ir tokių (jos pažymėtos kaip All Season arba All Weather), bet jos nėra pats geriausias sprendimas mūsų kraštuose. Šios padangos buvo sukurtos šalims, kurių klimato kaita žymiai mažesnė ir tinka tik kai oro temperatūra nenukrenta žemiau nulio. O Lietuvoje – tokia jau ta mūsų gamta – šiltojo ir šaltojo sezonų orai skiriasi žymiai labiau nei patys šie žodžiai.

Žeminėms padangoms naudojamos gumos cheminė formulė padeda išlaikyti lankstumą žiemos šaltyje, tačiau vasaros karštyje guma pasidaro pernelyg lipni, o dygliai gali pakenkti asfaltui.

Taigi kai skiriasi vasaros ir žiemos orai, temperatūra ir drėgmė, taip ir automobilių padangos pritaikytos tam ar kitam sezonui.

Kaip jau supratote žieminės padangos internetu pigiau, tai nėra kažkokia utopija. Suprantama, kad rinka labai didelė, nemaža konkurencija, todėl kiekvienas klientas turi galimybę gauti kokybiškus produktus už tinkamas kainas. Vėl gi nereikia aklai pasikliauti kainomis. Specialistai rekomenduoja analizuoti kompanijas ir rinktis tą prdukciją, tą pardavėją, kuris ne tik rūpinasi savo pelnu, bet ir siūlo tinkamus produktus.