spalvotos linzesNors pirminė šio produkto tikrai nebuvo skirta vakarėliams, tačiau kūrybingi žmonės netruko sugalvoti ir tokį panaudojimo būdą. Juk tai gana nesudėtingas būdas kardinaliai pakeisti savo išvaizdą ir nustebinti susirinkusius į pasilinksminimą draugus arba tiesiog išsiskirti iš minios. Šiam tikslui dažniausiai pasirenkami spalvoti lęšiai be dioptrijų, kadangi juos naudojantys gali ir neturėti regos problemų. Tuomet jie turi vienintelę funkciją – pakeisti akių spalvą. Šiomis dienomis spalvotos linzės turi milžinišką spalvų pasirinkimą ir galima rinktis praktiškai iš bet kokio jų derinio. O prie viso to dar reikėtų pridėti skirtingus raštus, kurie gali akių išvaizdą padaryti dar labiau neįprastą. Be to, tokios spalvotos linzės kainuoja tikrai nebrangiai, todėl neretai tampa vienkartiniu vakarėlio atributu, o kitam kartui galima rinktis jau visai kitokį variantą su naujomis spalvomis.

Ar spalvotos linzės nekenkia akims?

Tokios abejonės gali kilti kuomet produktas naudojamas ne regos pagerinimui, o tiesiog išvaizdos pakeitimui. Tačiau praktiškai visi parduodami lęšiai yra saugūs ir vienintelis pavojus akims gali kilti iš neteisingo jų naudojimo. Todėl reikėtų atidžiai paskaityti kaip tai daryti ir laikytis visų nurodytų taisyklių, tai ypač svarbu norint išvengti akių užkrėtimo.

Kokiomis savybėmis pasižymi geri lęšiai?

Dabar galima rinktis iš tikrai gausybės variantų, kadangi kontaktiniai lęšiai ir jų gamybos technologija yra itin ištobulinti. Tačiau pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį ne į produktą, o į savo akis. Kadangi būtent prie jų problemų reikėtų derinti konkretų variantą ir nereikia apsiriboti vien dioptrijų skaičiumi. Pavyzdžiui, jautrioms akims kuriami vienoki gaminiai, tačiau jie tikrai nėra būtini, jeigu nesiskundžiate jautrumu. Dar nemažai priklauso ir nuo kasdienių įpročių. Vieni teigia, kad geriausi yra mėnesiniai lęšiai, o kitų prioritetas yra spalvotos linzės. Renkantis pastarąjį produktą vertėtų pasidomėti kuo skiriasi optika spalvoti lęšiai skirtingose parduotuvėse. Todėl konkretaus gaminio kaip pačio geriausio išskirti neįmanoma, viskas priklauso nuo asmeninių poreikių. Ir tik pagal juos reikėtų rinktis tiek gamintoją, tiek ir jo produktą. Kadangi vienų giriami Freshkon lęšiai gali visai nepatikti kietiems.

Spalvotos linzės – https://www.lensor.eu/lt/kontaktiniai-lesiai/spalvoti-lesiai/

Kuo ypatingi Sclera lęšiai?

Nors tokie gaminiai nėra dažnai sutinkami, tačiau vien iš išvaizduos juos galima gana nesunkiai atskirti. Pagrindinis jų skirtumas yra dydis, kuriuo jie lenkia kitus lęšius ir yra gerokai didesni už juos. Neretai jie gali uždengti praktiškai visą akį. Ir šis produktas turi dvi skirtingas panaudojimo galimybes. Pirmiausiai, jie naudojami specifinėms akių problemoms spręsti, kuomet neužtenka tiesiog standartinių gaminių, kurie normalizuoja regėjimą padidindami matomą vaizdą. Tačiau yra ir kitas panaudojimo būdas, kuris labiau susijęs su stiliumi ir išvaizda. Kadangi šie lęšiai uždengia praktiškai visą akį, tuomet naudojant spalvotą tokio produkto variantą įmanoma labai drastiškai keisti savo išvaizdą. Dėl šios priežasties jie populiarūs tarp tam tikrų bendruomenių, pavyzdžiui, gotų, anime gerbėjų bei itin mėgstami Helovino šventės metu. Tačiau toks panaudojimas su regos korekcija praktiškai nieko bendro neturi ir netgi patys gaminiai yra visiškai skirtingi. O sutampa tik jų santykinai nemažas dydis.