Pasaulyje populiariausiu žaidimu bei sporto šaka laikomas futbolas nepralenkia ir Lietuvos. Čia ši sporto šaka galbūt ne tiek išvystyta, kaip kad Jungtinėje karalystėje, bet vistiek turime futbolo aikštes, kuriose būna pilna sirgalių, o vasarą vaikai kiemuose ritinėja kojomis kamuolį.

Futbolo bataiŠis žaidimas gali būti žaidžiamas bet kurioje amžiaus kategorijoje ir tam nereikia turėti didelio talento ar sportinio pasiruošimo norint smagiai praleisti laiką. Tereikia surinkti pakankamą žmonių kompaniją ir galima mėgautis šiuo sportu bet kokiu oru – ar lietus lyja, ar sninga, ar šviečia saulė. Tačiau kalbant apie orą, geram žaidimui koją kišti gali nepritaikyta avalynė.

Kaip ir kiekvienai sporto šakai, žaidimui ar gero laisvalaikio praleidimui tiesiog būtinas atributas yra… ne kas kita, o – batai! Batai mus kasdien lydi į darbą, į mokyklą, darželį, paskaitas, į parduotuvę ir taip toliau. Be batų mes negalime prasiversti nei vieną sezoną, todėl jie yra pritaikyti ne tik vasarai žiemai ar kitiems metų laikams pagal savo sąvybes, bet ir kiekviena sporto šaka turi tik specialiai jai pritaikytą avalynę. Kaip ledo čiuožėjams būtų neįmanoma čiuožti be pačiūžų, taip futbolo žaidėjams, mėgėjams ar profesionalams – žaisti be specialių futbolo batų, dar vadinamų boots‘ais (angl. boots). Žinoma, kieme su draugais paspardyti kamuolį galima ir basomis, bet su tikru futbolu tai neturi nieko bendro.

Futbolo batai yra pagaminti pagal specialią technologiją. Jie lengvi, o padas nelygus, išklotas metaliniais gumbeliais. Lengvi šie batai turi būti tam, kad batų svoris neapsunkintų žaidimo ilgą laiką bėgiojant aikštėje, o metaliniai gumbeliai ant pado leidžia žaisti esant bet kokioms oro sąlygoms ir nepaslysti. Būtent šie futbolo batai su specialiu padu leidžia žaidėjams greitai bėgti bei atlikti sudėtingus judesius stadione.

Bet kurioje batų parduotuvėje futbolo batų nerasite, tam reikia eiti į specializuotas sporto prekių parduotuves, bet ne visi turi tam laiko. Todėl paieškas kur kas labiau palengvina įvairūs interneto portalai, kuriuose galima išsirinkti savo poreikius ir galimybes tenkinačius žaidimo batus.