Nereikalingos transporto priemonės pardavimas būtinas ne tik dėl ekonominių, tačiau ir dėl ekologinių paskatų. Gana įprasta nebefunkcionalias mašinas laikyti sode, kieme, neišregistruoti jų. Deja, vėliau ateina baudos, kaupiami delspinigiai, o vietoje to, kad uždirbtumėte – tenka mokėti baudas.

Auto supirkimas – lanksti paslauga

Nepriklausomai nuo transporto priemonės stovio – visada ją galima ją parduoti. Paprasčiausias būdas yra automobilių supirkėjai apie kurių paslaugas plačiau galite skaityti čia: https://www.automobiliukas.lt/automobiliu-supirkimas-alytuje.htm. Dažniausiai kreipiamasi į supirkėjus, kadangi jie nusiperka ne tik funkcionalias, tačiau ir jau nebevažiuojančias mašinas, sutvarko dokumentus bei taupo laiką.

Kaip parduoti automobilį?

Nereikalingos transporto priemonės pardavimas bus kur kas greitesnis – jeigu įvertinsite kelias mažas smulkmenas. Jos svarbios parduodant tiek supirkėjams, tiek fiziniams asmenims.

1.       Pirmiausia svarbu nustatyti racionalią kainą. Kadangi transporto priemonės dažnai turi sentimentalią praeitį – pardavėjai kainą nustato netiksliai, dažniausiai pervertina. Greičiausias būdas susižinoti rinkos kainą – kreiptis į supirkėjus. Arba galima atlikti mini ir rinkos tyrimą peržiūrint analogiškų parduodamų auto skelbimus.
2.       Ar visada būtina pasirūpinti transporto priemonės estetika? Taip, jeigu mašina bus parduodama fiziniams asmenims. Tokiu atveju ji turi atrodyti reprezentatyviai. Štai supirkėjams tai dažniausiai neaktualu.
3.       Kuo daugiau skelbimų patalpinsite – tuo didesnė tikimybė, kad auto bus parduoda greičiau. Lygiai taip pat verta kreiptis į kuo daugiau supirkėjų.
4.       Svarbiausia sakyti tiesą, kadangi bandydami nuslėpti automobilio trūkumus – išlošite tik iki to laiko, kol mašina bus apžiūrima. Taigi, nurodykite defektus.
5.       Nurodykite parduodamos transporto priemonės technines charakteristikas. Jas tikrai rasite internete. Taip taupysite potencialaus pirkėjo laiką.

Kaip sužinoti, kokia yra tikroji parduodamo auto rida?

Ne tik perkant, tačiau ir parduodant transporto priemonę rida yra labai svarbi. Atsakingai pardavėjai ją nurodo tiksliai.
Bent preliminariai apsibrėžti ribą galima įvertinus – kas buvo pagrindinis perkamos transporto priemonės savininkas. Asmuo, kuris kasdien vyko tik iki darbo, ar asmuo, kuriam mašina buvo darbo priemonė.

Taip pat patikslinti ridą galima ir bendraujant su konkrečios automobilio markės atstovais Lietuvoje. Užtenka turėti transporto priemonės kėbulo numerį (VIN). Pagal jį atsekamas transporto priemonė ir tuo pačiu nurodoma – kokia buvo tiksli rida paskutinio techninio patikrinimo metu.