Kiekvieną dieną įsigyjamos dešimtys ar net šimtai automobilių. Tačiau prieš tai atliekant, reikėtų prisiminti, kad automobilio patikra prieš perkant yra vienas geriausių sprendimų, kokį tik galima galvoti. Viskas todėl, kad automobilių patikra leis įvertinti automobilio būklę ir suprasti, ar tokia transporto priemonė iš tiesų pateisins jūsų lūkesčius. Tačiau, ką dar svarbu žinoti apie šį procesą?

Kiek laiko trunka automobilio patikra prieš perkant?

Svarbu akcentuoti, kad automobilio patikros trukmė gali būti skirtinga – trukti nuo pusės valandos iki kelių valandų. Tai priklauso nuo paties automobilio pirkėjo – būtent jis nusprendžia, kurios automobilio sistemos turėtų būti tikrinamos. Ir nors viso automobilio patikrinti, jo neišardžius yra neįmanoma, automobilio sistemų patikra tikrai pakankamas sprendimas, kad būtų galima gauti užtektinai informacijos apie automobilio būklę. 

Ką daryti, jei automobilio pardavėjas nesutinka, kad būtų atlikta patikra?

Jei automobilio pardavėjas nuspręs, kad automobilio patikra prie perkant neturėtų būti atliekama, žinoma, jūs, kaip automobilio pirkėjas (potencialus), nelabai, ką  ir galėsite pakeisti. Tačiau svarbu pabrėžti, kad būtent jums tai bus itin rimtas signalas, jog transporto priemonės apskritai nereikėtų pirkti. 

Na, o, jei vis dar svarstote, ar iš tiesų verta investuoti į šią patikrą, tai dvejoti daugiau neverta. Nepamirškite, kad investavę, ne tik būsite tikri, ar įsigijote savo lūkesčius atitinkantį automobilį, bet ir nepamirškite, kad pagal LR įstatymus parduodamo automobilio savininkas pirkimo – pardavimo sutartyje privalo nurodyti visus automobilio gedimus ir trūkumus, kurie jam yra žinomi. Taigi, patikros metu gauta informacija leistų jums išvengti nesusipratimų bei ginčų ateityje. 

Automobilio patikra prieš perkant, tikrai nepareikalaus nei daug laiko, nei daug išlaidų, tačiau bus ypač naudinga – ne tik suteiks daug naudingos informacijos, bet ir svarbiausia: leis priimti teisingiausių sprendimą – nuspręsti pirkti automobilį ar ne. 

Surasti įmonę, kuri atliks profesionalią bei atsakingą automobilio patikrą prieš perkant, taip pat nebus sudėtinga – šios paslaugos tiekėją galite rasti naudodamiesi internetu, tiesiog neišeidami iš savo namų. Tad būtinai patikrinkite automobilį prieš jį įsigydami.