Dėka interneto ir visos DIY kultūros, kuri apėmė visą pasaulį per pastarąjį dešimtmetį, galima sakyti, jog nebeliko beveik jokių darbų, kurių nebūtų galima atlikti patiems. Priklausomai nuo užduoties sudėtingumo, pažiūrime skirtingo ilgio vaizdelį, paskaitome vieną arba kelis straipsnius ir galime imtis įvairiausių darbų. Tačiau iš tiesų, DIY populiarumo banga kiek iškreipė vaizdą ir žmonės neretai jaučiasi įkvėpti imtis tokių darbų, kurių atlikimas nėra saugus ir kada rezultatas, nuo profesionalo atlikto darbo, skirsis taip ženkliai, kad jo imtis neverta. Ar namo statybos yra vienas iš tų darbų ir ar verta patiems statyti namus? Pažiūrėkime.

Ko neverta daryti patiems

Namo statybose viskas nėra taip, kad žmogus galėtų ateiti su įrankiais, įranga ir viską statyti taip, kaip nori. Būtina atitikti statybos reikalavimus, gauti reikalingus dokumentus, padaryti brėžinius, sudaryti planus ir taip toliau.

 

Net, jeigu projekto brėžinius ir turite savo rankose, ar tikrai išmanote visus statybos proceso niuansus? Ar žinote, kiek laiko reikia kloti pamatus, kaip juos sutvirtinti, kaip giliai reikės juos įleisti, nuo kurios sienos pradėti ir taip toliau? Ar manote, kad jūsų atliktas darbas atitiks saugos reikalavimus. Iš tiesų galite kol kas net nekreipti dėmesio į oficialius reglamentus, pakanka tik pagalvoti ar tokiame name iš tiesų bus saugu būti?

 

Beveik garantuojame, kad atsakymas yra “Ne”. Dėl šios priežasties, pamatų klojimo ir pačio karkaso statymo darbus reikia patikėti tik profesionalams. Medinę pašiūrę, galbūt net pirtį ar kitą mažesnį pastatą statyti pačiam ar su artimųjų pagalba gal ir galima, bet gyvenamosios paskirties pastato statybas patikėkite tik profesionalams.

Ką tikrai galima padaryti patiems

Jeigu perskaitėte pirmąją pastraipą ir visai nuleidote rankas bei praradote viltį – dar nenusiminkite. Nors statybos darbų (įskaitant ir stogo dengimą bei langų įstiklinimą) patiems daryti neverta, tačiau galime rasti ne vieną užduotį, kur jūsų pastangos bus vaisingos bei sėkmingos!

 

Daugiausiai šie darbai yra susiję su interjeru, aplinkos tvarkymu ir planavimu.

 

Bet kurioje namų patalpoje reikia interjero. Nesvarbu ar tai yra sienų plytelės, tapetai, parketas ant grindų, plintusas ar kiti dalykai – apie juos pagalvoti ir kone viską pasidaryti galite patys.

 

Tapetų dengimui nereikia ypatingų žinių, tik kruopštumo bei noro. Tas pats liečia ir parketo klojimą (tačiau čia tikriausiai reikės pjaustyklės). Plyteles supjaustyti jums gali ir prekybos vietoje, tačiau visada geriausia tai daryti patiems. Nebūtina skubėti, svarbu viską atlikti kruopščiai. Baldų arba vonios kambario įrangos montavimas reikalauja laiko, bet daug ką galima tikrai atlikti patiems. Tačiau ten, kur prasideda vamzdynų vedžiojimas bei komplikuotų santechninių sistemų pajungimas – geriau kviesti profesionalus.

 

Viską apibendrinant galima sakyti, kad daugumą interjero darbų, namo statybos metu galite atlikti patys. Atėmus vidinių sienų apšiltinimą, langų įstiklinimą, elektros sistemos išvedžiojimą bei santechnikos darbus, kitką tikrai įmanoma padaryti savomis rankomis.

Kaštai – dar vienas dalykas, dėl kurio yra neverta imtis visko

Jeigu su laiko sąnaudomis susitaikyti tikrai nėra taip sudėtinga, tai finansinės išlaidos gali būti tikrai didžiulės. Ne tik, kad reikia kone visas medžiagas pirkti mažmenine kaina, tačiau būtina ir nuomotis arba pirkti įrangą. Toks įtaisas kaip betono maišyklė interneto parduotuvėje varle.lt  gal ir nesunkiai randamas, tačiau apstu kitos įrangos, už kurios naudojimą permokėsite. O kur dar laikas, kurio reikės norint įgusti ja naudotis?…

 

Išvada

Visiškai viso namo statyti savo jėgomis yra tikrai neverta. Tam tikrų darbų beveik niekada neatliksite maksimaliai kokybiškai ir dėl to rizikuosite saugumo sąskaita. Išsinuomoti įrangą galima, bet su ja atlikti gerą darbą – sudėtinga. Dėl to patariame apsiriboti interjero, aplinkos tvarkymo bei kitais, individualiomis jėgomis įgyvendinamais darbais.