Turistinės kuprinės, kurios skirtos žygiams į kalnus

Turistinės kuprinės ir jų rūšys

Egzistuoja daug skirtingų kuprinių modelių. Kiekviena kuprinė turi būti pritaikyta jūsų kūnui. Renkantis kuprinę svarbu žino, kur ir kiek ji bus naudojama? Turistinės kuprinės gali būti skirtos kasdieniam naudojimui, kelių dienų kelionėms ar ilgoms ekspedicijoms. Kokią kuprinę pirkti? Prieš pradedant rinktis kuprinę, reikėtų pagalvoti kokie daiktai bus į ją dedami, kiek jų bus. Specialistai rekomenduoja įvertinti ar visi suplanuoti daiktai, drabužiai bus tikrai reikalingi. Nevertėtų prisidėti daiktų, kurie bus itin retai naudojami. Kelionėje, tai papildomas svoris. Kada jau žinote, kokios talpos kuprinės jums reikia, tada įvertinkite kokiomis oro sąlygomis bus naudojama kuprinė. Keliaujant į šiltus kraštus, reikės kuprinės, kuri efektyviai šalintų drėgmę. Jeigu ruošiatės keliauti į valstybes, kuriose dažnai lyja, tada turistinės kuprinės turi būti pagamintos iš audinių, kurie nepraleidžia vandens. Dar vienas svarbus aspektas, tai ar turistinės kuprinės dirželiai yra kokybiški. Dažnai keliaujantys, gali papasakoti apie tai, kaip prastos kokybės kuprinės dirželiai nutrūksta tiesiog kelionės metu. Antra problema, kad jie būna neergonomiški. Tokia kuprinė nepatogi ir vargina kelionės metu. Taigi, renkantis kuprinę, reikėtų atsižvelgti į visus minėtus parametrus.

Turistinės kuprinės ir kokia talpa reikalinga?

Kaip jau minėjome, priklausomai nuo to kur keliaujate ir kiek dienų truks kelionė, reikėtų rinktis atitinkamo dydžio kuprines. Rekomenduotina nepirkti didelės kurpinės, jeigu reikalinga mažesnė. Tai bus ne itin patogu kelionės metu. Turistinės kuprinės talpa gali būti labai įvairi. Nuo mažesnių 20 l talpos ir didelių 90 l talpos kuprinių. Taigi, kuprinės talpa turi būti tokia, kad tilptų visi būtiniausi daiktai ir drabužiai. Kasdieniam naudojimui yra skirtos 20-30 litrų talpos kuprinės. Kurios pagamintos iš lengvos ir kokybiškos medžiagos. Jų dizainas pritaikytas kasdieniam naudojimui. Moterims skirtos kuprinės būna ne didesnės nei 70 litrų. Toks dydis yra standartizuotas, nes kuprinė gali būti sunki. Vyrams – 90 litrų talpos kuprinės. Aišku, viskas priklauso nuo jau minėtos kelionės tipo.

Koks biudžetas reikalingas perkant turistinę kuprinę?

Visų kuprinių kainos priklauso nuo dydžio, gamintojo, modelio ir audinių iš kurių jos yra pagamintos. Turistinių prekių parduotuvėse profesionalią kuprinę galima įsigyti nuo 40 Eur, tačiau specialistai rekomenduoja įvertinti, ar kuprinės dydis yra tinkamas. Didelės turistinės kuprinės, kurios skirtos ilgesniems žygiams gali kainuoti daugiau nei 100 Eur. Pirmą kartą perkantiems kuprinę rekomenduoja konsultuotis su specializuotų parduotuvių pardavėjais.

Daugiau informacijos apie kuprines šiame tinklapyje: aic.lt

2019-05-22T01:54:25+03:00