Penki būdai keliauti upe. I dalis

baidaresŠtai ir atėjo pirmieji vasaros karščiai, vieniems tai yra džiaugsmo metas, o tuo tarpu kiti iškarto pradeda svajoti apie vėsumą ir bando atrasti įvairiausių būdų kaip galėtų atsigaivinti. Duagiausiai iš kaitrių vasaros dienų išlošia tie, kurie gali pasiimti laisvadienių ar net atostogų per kaitriausias dienas ir jas leisti gamtoje prie vandens telkinių. Jokio skirtumo, tai yra upė, ežeras ar jūra, svarbiausia yra tai, kad kada tik panorėję jūs galite atsigaivinti, o siaubingas miesto karštis jūsų nealina. Dar daugiau, jei turite bent šiek tiek laisvo laiko, tuomet galite džiaugtis ne tik maudymusi, tačiau ir kitomis su vandeniu susijusiomis pramogomis. Jų yra net keletas. Pavyzdžiui, jei esate iš tų, kurie mėgsta keliauti, tuomet jums puikus pasirinkimas yra plaukimas upe. Visi žino apie itin patrauklų žmonėms pasirinkimą – baidares. Tačiau galimybių keliauti upėmis yra žymiai daugiau. Įprastai rinktis galima iš penkių pagrindinių variantų: jau mūsų minėtų baidarių, kelionės irklentėmis, kelionės valtimis, plaukimo plaustu ar kėlionės laivu.

Šiame ir kitame mūsų straipsniuose mes apžvelgsime privalumus ir trūkumus šių penkių skirtingų būdų keliauti upe.

  1. Kelionė irklentėmis. Irklentės Lietuvoje išpopuliarėjo per pastaruosius keletą metų, jos neatėmė pagrindinės rinkos dalies iš baidarių, tačiau praplėtė visuomenės susidomėjimą plaukiojimu atviruose vandenyse. Žinoma irklentininkai dažniau renkasi ežerus, nes juose vanduo nejuda ir dėl to yra lengviau išsilaikyti ant lentos. Tačiau labiau patyrę ir daugiau adrenalino ištroškę šio sporto megėjai pasiryžta plaukti ir upėmis, tik žinoma renkasi tokias, kuriose nebūtų didelių slenksčių ar kriokliukų. Pagrindiniai tokios kelionės pliusai yra tie, kad adrenalino patiriama turbūt daugiausiai lyginant su visomis kitomis upių transporto priemonėmis, tačiau yra ir keletas minusų. Pirmasis yra tas, kad su irklente nuplaukiamas mažiausias atstumas, nes labai retas žmogus sugebėtų išplaukti tokį patį atstumą, kokį galima nuplaukti su baidare ar valtimi. Antrasis yra tas, kad plaukdami su irklente negalite pasiimti jokių daiktų, o tai reiškia, kad norint pastovyklauti, stovyklavietę reikia įsikurti iš anksto ir tik tuomet važiuoti į vietą iš kurios pradėsite plaukti.
  2. Kelionė plaustu. Tai antras pagal patogumą ir komfortą kelionės būdas upe. Plaustų nuomos paslaugas teikiantys žmonės dažniausiai jums pasiūlys didžiulius plaustus, kurie gali sutalpinti dviženklį skaičių žmonių. Kas dar svarbiau, plaukti tokiu plaustu nebaisu net, jei lyja, nes tokio tipo plaustai turi stogą. Jis įprastai yra prigludęs prie dugno, tačiau, jei pradeda lyti, stogas yra išskleidžiamas, o visi žmonės sulenda po stogu. Taip pat nereikia irkluoti, todėl tiesiog galite mėgautis ramia upės tėkme ir jus supančia gamta. Jei plaukiant baidare ar irklente tam, kad papiknikauti reikia sustoti, tai pasirinkus kelionę plaustu jums visiškai nebūtina sustoti, jūs galite valgyti plaukdami. Tad didžiausi plaukimo plaustu pliusai yra komfortas ir galimybė mėgautis gamta neliejant savo prakaito. Tačiau būtent tai taip pat ir tampa šios transporto priemonės minusu, nes žmonės, kuriems mėgsta aktyvią fizinę veiklą ar bent jau nežymius adrenalino anplūdžius nesirenka šios transporto priemonės, nes plaukiant plaustu nėra jokios galimybės pasportuoti ir paprakaituoti.

Šioje straipsnio dalyje aptarėme pirmuosius du plaukimo upėmis variantus, o antrajame straipsnyje aptarsime plaukimą baidarėmis su patikima baidarių nuoma iš  https://www.baidariu.lt/, valtimis bei laivu. Tikimės, kad šis dviejų dalių apžvalginis straipsnis padės jums išsirinkti, kokiu vandens transportu norite plaukti Lietuvos upėmis.

2019-05-22T01:48:16+03:00