Tikrai nesuklysime pasakę, kad didžioji dalis žmonių nori gyventi ir dirbti gražioje aplinkoje. Jei didžioji dalis darbo jau yra atlikta ir tereikia užbaigti smulkius etapus, tokiu atveju viskas puiku. Tačiau, ką daryti tuo atveju, kai prieš akis – tuščias sklypas? Akivaizdu, laukia iš tiesų netrumpas kelias. Tad, pats metas susipažinti su pirmaisiais veiksmais, kuriuos būtina atlikti. 

Pirmiausia vizija, o po to – augalų pirkimas

Ne paslaptis, kad šiandien prekybos vietos, kur mūsų laukia vienas už kitą gražesni augalai yra skaičiuojamos šimtais ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės, kuriuos domina aplinkos projektavimas skuba jų įsigyti. Tačiau specialistai yra linkę laikytis kitokios nuomonės – jie sako, kad tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti. Pirmiausia reikėtų turėti aiškią  viziją, kokioje aplinkoje norite gyventi ir tik po to įsigyti augalus. Augalai, perkami pirmiau nei išgryninama galutinio vaizdo vizija, rizikingas žingsnis, galintis atnešti nuostolių. 

Taisyklė, kuri tiks bet kokiu atveju

Dėmesį verta atkreipti į tai, jog neretai yra sakoma, kad aplinkos projektavimas – vienas iš tų procesų, kuris yra ypač individualus ir visiškai kokybiškai jį įgyvendinti galima tik tuo atveju, kai yra įvertinama situacija. Ir tai – tikrų tikriausia tiesa, tačiau nereikia pamiršti, kad egzistuoja ir tam tikra taisyklė, kuri be išimtis tiks bet kokiu atveju. Na, o, ji – labai paprasta, tačiau kiekvienas, kuris jos laikysis, išvengs labai svarbios klaidos. Prisiminkite, kad šiaurinėje pusėje saulės bus itin mažai arba jos visiškai nebus, tad čia nereikėtų planuoti sodo, daržo, sodinti saulės šviesą bei šilumą mėgstančių augalų. Ši erdvė puikiai tiks pastatų, sandėliukų, pavėsinių, voljerų statymui. 

Šviesa ir šiluma – ne tik augalams

Tačiau nereikia pamiršti, kad šviesą bei šilumą mėgsta ne tik augalai, bet ir žmonės, todėl šioje pusėje rekomenduotina įrengti ir poilsio zonas, terasas.

Privatumą užtikrinti ne taip jau ir sudėtinga

Dauguma žmonių sako, kad nori daugiau privatumo savo namų aplinkoje. Tačiau nepamirškite, kad jį sukurti ne taip jau ir sunku – tereikia pasirinkti tinkamus augalus, formuoti gyvatvores ir t.t.