11 geriausių patarimų renkantis miegamojo lovą

Lova su patalynes deze

Ar kada susimastėte, kad praleidžiate apie trečdalį savo gyvenimo lovoje? Tai reiškia, kad rinkdamiesi ją, Jūs privalote į tai pažvelgti atsakingai bei turėti po ranka visą aktualią informaciją.

Neteisingai pasirinkta miegamojo lova gali būti sustingusių raumenų, nugaros skausmo ir miego stygiaus priežastimi ilgus metus.

Kitą vertus, kokybiškesnis miegas patogesnėje lovoje gali užtikrinti Jums daugiau energijos bei geresnę sveikatą, paversdamas Jūsų gyvenimą nuotaikingesniu.

Štai čia Jus galite susipažinti su 11 esminių patarimų pasirenkant miegamojo lovą, kuri atiks visus Jūsų lūkesčius ir poreikius.

 1. Apsilankykite bent keliose parduotuvėse

Jūs negalite susidaryti teisingo įspūdžio tiesiog apžiūrėję keletą patikusių lovų modelių kompiuterio ekrane. Apsilankymas keliose skirtinguose baldų salonuose suteiks Jums galimybę gyvai pamatyti ir įvertinti skirtingus stilius, formas ir dizainus, kurie labiausiai derės Jūsų miegamajame ir tiks būtent Jums.

 1. Ne tik apžiūrėkite, bet ir atsigulkite ant patikusios lovos

Italiska miegamojo lovaNors yra sakoma, kad čiužinys yra atsakingas už didžiausią dalį lovos komforto, tai nėra iki galo teisinga. Lovos galvūgalio pasvyrimo kampas ir aukštis, rėmo aukštis atsakingas už patogesnį atsigulimą/atsikėlimą į ir iš lovos, patalynės dėžės funkcionalumas – tai esminiai dalykai atsakingi už Jūsų patogumą ne mažiau nei kokybiškas čiužinys.

Todėl svarbu (jeigu tik yra galimybė), prieš perkant, išbandyti lovą gyvai atsisėdus, atsigulus ant jos. Visi mes esame skirtingi ne tik pagal ūgį, svorį, bet ir pagal savo individualią komforto sampratą, todėl vienas kažkuris lovos modelis tiesiog negali būti idealus ir tinkamiausias visiems.

 1. Rinkitės miegamojo lovą kartu

Jeigu ketinate dalintis lova su antraja puse, tuomet privalote rinktis ją kartu su savo partneriu. Svarbu drauge išbandyti miegamojo lovos patogumą, o taip pat įvertinti ar tikrai abiem yra užtektinai vietos.

 1. Prisiminkite apie miegamojo kambario dydį

Bendras miegamojo dydis ir vaizdas jame būtinai turi būti įvertinti prieš perkant miegamojo baldus. Jeigu Jūsų miegamasis yra gana kompaktiškas, stambių formų lova tikrai neskirta Jums. Geriausiam kasdieniniam poilsiui užtikrinti, Jūs privalote turėti užtektinai vietos aplink lovą.

 1. Padidinkite savo miegamojo kambario funkcionalumą pasirinkdami lovą su patalynės dėže

Jeigu neturite pakankamai erdvės didelei spintai ir komodai – lova su funkcionalia patalynės dėže turėtų būti Jūsų prioritetas numeris vienas. Tokia lova suteiks Jums užtektinai vietos ne tik papildomai patalynei, bet ir daugeliui drabužių.

Itališkų miegamojo lovų patalynės dėžės mechanizmai yra kokybiški ir atsidaro itin lengvai.

 1. Suteikite sau reikiamos erdvės

Jeigu Jūs ir Jūsų partneris trokštate daugiau privačios vietos, pagalvokite apie platesnę 180 x 200 cm arba King size 200 x 200 cm miegamojo lovą. Esant nedidelei miegamojo kambario erdvei, rinkitės lovą su kuo siauresniu rėmu ir galvūgaliu, taip palikdami pakankamai vietos plačiam čiužiniui.

 1. Net ir vienam asmeniui kartais naudinga papildoma erdvė

Net jei miegate vienas, tai nereiškia, kad Jums yra tinkamiausias viengulės lovos modelis. Jeigu tik leidžia Jūsų kambario dydis, visuomet pasirinkite dvigulę lovą, taip užtikrindami sau daug komfortiškos erdvės poilsiui.

 1. Įsitikinkite, kad ji ne tik patogi, bet ir gero dizaino

Besirenkant miegamojo lovas, vienas dažniausių pirkėjų klausimų yra apie gerą lovos dizainą. Kokios lovos atrodo geriausiai? Tos kurių galvūgaliai yra labiau matomi – išreikšti. Prieš pasirenkant miegamojo lovą Jūs turėtumėte atminti, kad lovos su žemesniais galvūgaliais realioje buityje tampa beveik nematomomis.

Atminkite, kad ant lovos su žemu galvūgaliu, uždėjus čiužinį, patalinę, pagalves, galvūgalis tampa beveik uždengtu ir nematomu, o būtent šis lovos elementas dažniausiai suteikia šiam baldui išskirtinumo. Todėl jeigu tik turite tokią galimybę – visuomet rinkitės lovą su aukštesniu arba bent jau vidutinio aukščio galvugaliu.

 1. Pasirinkite kokybiškas groteles

Ar žinote kodėl kai kurių gamintojų lovos yra gerokai pigesnės? Siekiant sumažinti kainą, ekonom klasės gamintojai vietoj kokybiškų ortopedinių grotelių dažniausiai naudoja tiesiog paprastas lentas, o tai nėra geriausias pasirinkimas Jūsų patogumui ir sveikatai.

Geriausi kokybiškų miegamojo baldų gamintojai visuose savo siūlomuose modeliuose naudoja tik tvirtos metalo konkstrukcijos ir medžio spyruoklių groteles, kurios užtikrina čiužinio ilgaamžiškumą ir lovos šeimininko geresnę sveikatą.

 1. Lova ir čiužinys privalo derėti

Skamba keistai? Tik tol kol neįsigilinome į šį klausimą. Reikalas tame, kad priklausomai nuo lovos bendrų gabaritų, Jums gali labiau tikti lateksinis arba spyruoklinis čiužinys.

Turėkite omenyje, kad lateksiniai čiužiniai dažniausiai yra gerokai žemesni nei spyruokliniai. Lateksiniai – nuo 12 iki 20 cm; spyruokliniai – nuo 18 iki 25 cm aukščio.

Jeigu Jūsų miegamojo lova yra gana stambių formų  ir apimčių, plonesnis lateksinis čiužinys lovos rėme gali tiesiog „pasislėpti“, o tai gali neigiamai atsiliepti bendrai lovos išvaizdai.

Ir priešingai, jeigu renkatės mažesnių išmatavimų lovą, pagalvokite apie atitinkamos proporcijos čiužinį.

 1. Jūs gaunate tai už ką sumokėjote

Brangiausias variantas nėra visuomet geriausias, bet ko gero pigiausias taip pat. Nebrangi lova gali atrodyti tvarkingai, tačiau dėl savo pigesnių medžiagų konstrukcijos neužtikrins Jums pakankamo stabilumo ir komforto miegant. Prieš perkant verta išsiaiškinti kurgi slypi visos tikrosios „pigumo“ priežastys. Būtinai pasiteiraukite pardavėjo kokios medžiagos yra panaudotos lovos rėmui, koks yra lovos elementų sutvirtinimo/surinkimo principas. Kokio tipo grotelės yra komplektuojamos ir ar galima nuimti valymui lovos apmušalus.

Visi šie iš pirmo žvilgsnio nepastebimi dalykai ne tik įtakoja baldo kainą, bet ir suteikia labai skirtingą kokybės ir patogumo lygį.

2018-01-31T19:55:47+00:00